Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Kolíňany 2.0

KOLÍŇANY 2.0


Predmetom projektu je zlepšenie celkového vzhľadu centra obce, ako priestoru, kde sa schádza väčšina obyvateľov. Centrum obce je priestor, kde život obce pulzuje a kde sa stretávajú generácie obyvateľov – mladí i starí. Je to zároveň prvé miesto, kam sa dostanú návštevníci obce. Z týchto dôvodov obec uznala za potrebné revitalizovať centrum obce a premeniť ho na oddychovú zónu tretieho tisícročia, ktorá si však zachová všetky prvky vidieckej obce. Projekt bude realizovaný nasledovnými aktivitami:
- revitalizácia existujúcich betónových studničiek a ich premena na funkčné prvky námestia
- osadenie informačnej tabule o obci

Predmet projektu bude realizovaný etapovite vzhľadom na jednotlivé činnosti popísané v aktivitách. V rámci realizácie prác nedôjde k obmedzeniu funkcie centrálnej zóny.
Je dôležité poznamenať, že jednotlivé revitalizované a obstarávané prvky sú ladené do vidieckeho štýlu, aby sa zachovala vlastná identita obce. Premena centrálnej zóny na modernú je v zmysle jej sfunkčnenia vzhľadom na jej súčasný stav. Projekt má byť signálom, že obec Kolíňany je moderná, rozvíjajúca obec, atraktívna pre mladých, ktorá si zároveň ctí tradície a tradičné prvky architektúry. Tie sú vyjadrené použitím najmä prírodných materiálov.

Viď podrobný rozpočet projektu.

Róbert Balkó, Ing.
starosta obce


 

Podrobný rozpočet

Rozpočet na web.pdf(52.7 kB)Podrobný rozpočet

dnes je: 16.10.2019

meniny má: Vladimíra

podrobný kalendár

webygroup
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka