Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Ponitrianske združenie pre separovaný zber

PONITRIANSKE ZDRUŽENIE PRE SEPAROVANÝ ZBER

        Naša obec spolu s ďalšími 55 obcami z okresov Nitra, Šaľa a Topoľčany sa rozhodlo spoločne riešiť problematiku zberu a triedenia odpadu. Vytvorili sme Ponitrianske združenie pre separovaný zber so sídlom vo Výčapoch-Opatovciach. Cieľom tohto združenia je vybudovať potrebnú infraštruktúru pre zber komunálneho odpadu a pre separovaný zber. Takú infraštruktúru, ktorá umožní správne, ekonomické nakladanie s odpadmi.
        Združenie pripravuje spoločný projekt za cca. 350 miliónov korún, ktorý bude podaný na Ministerstvo životného prostredia SR v dvoch etapách. Limitujúcim hraničným dátumom na prvú etapu je 20.08.2008.
        „Projekt zahŕňa zberné nádoby, kompostárne, triediaci závod, zberné dvory aj halu na elektronický odpad,“ hovorí Štefan Sklenár, riaditeľ spoločnosti Envi-Geos Nitra, ktorý má na starosti odbornú stránku problematiky združenia. V projekte sa plánuje logistické riešenie pre zber odpadu, triedenie, uloženie a evidencia separovania na obce a jednotlivé domácnosti.
        V súčasnosti zahŕňa združenie viac ako 60 obcí, kde žije cca 23.000 domácností tj. 80.000 obyvateľov. Prvé hmatateľné výsledky projektu a združenia budú známe od druhej polovičky roku 2009, lebo už teraz vieme, že od 1.1.2010 nadobudne platnosť nový zákon o nakladaní s odpadmi.

(V blízkej budúcnosti Vám na tomto mieste prinesieme viac informácii o aktivitách nášho združenia)

 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka