Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

RVC Nitra

RVC Nitra


     Obec Kolíňany a miestna základná škola je členom RVC Nitra (Regionálne vzdelávacie centrum samosprávy). Zamestnanci oboch inštitúcii sa zúčastňujú rôznych školení, ktoré sú organizované pod hlavičkou RVC.
     Vzdelávací proces v RVC je koordinovaný a zväčša je závislý od aktuálnych legislatívy (zákonov a rôznych iných nariadení). Napríklad v roku 2008 prešli všetky samosprávy na akruálne účtovníctvo, v 2009 sem prešli na novú menu EUR.
     Okrem vzdelávacieho procesu ponúkajú svojim členom pomocnú ruku v rôznych odborných témach. Ponúkajú poradenstvo svojich lektorov a pod. Tým podporujú tvorivosť a efektívnosť samosprávy a školy reagovať na požiadavky občanov, rodičov, dodávateľov, odberateľov... 


Z webstránky RVC vyberáme:


Postavenie


Združenie obcí – RVC Nitra je vzdelávacou inštitúciou s právnou subjektivitou. Od svojho vzniku 1.12.1993 poskytuje pre samosprávu informačno-vzdelávací a poradenský servis.


Orgány RVC


Konferencia členských obcí – je najvyšším orgánom. Zvoláva ju predseda Regionálnej rady spravidla raz za 2 roky.
Regionálna rada – je najvyšším výkonným orgánom. Má 10 členov.
Kontrolná a revízna komisia. Má troch členov.
Riaditeľ RVC je štatutárnym orgánom v majetkovo-právnych a pracovných vzťahoch.


Členská základňa


Je vytvorená z týchto regionálnych združení: Nitrianskeho, Požitavského, Tríbečsko-Inoveckého, ZMO Hornej Nitry, Tekovského regiónu ZMOS, Dolnohronského, RZMO novozámockej, štúrovskej a šurianskej oblasti, ZMO Hontiansko-poipeľského regiónu a RZMO stredného Ponitria.
Členstvo je založené v súlade so Stanovami RVC na základe ročných členských príspevkov. Realizuje sa akceptom obsahu Stanov, prihláškou a úhradou stanoveného ročného poplatku.
Registrujeme celkom 534 riadnych členov v štruktúre 351 obcí a miest, 163 škôl a školských zariadení a 20 inštitúcií. 


Kompletné info o RVC nájdete na (kliknite na žltý text): www.rvcnitra.sk


 

dnes je: 25.8.2019

meniny má: Ľudovít

podrobný kalendár

webygroup
Magyar verzió
ÚvodÚvodná stránka